Americká trestná výprava do Mexika

14. března 1916 byla zahájena vojenská akce, jejímž cílem bylo dopadení a potrestání mexického revolucionáře a bandity Pancho Villy, později známá pod oficiálním názvem „Punitive Expedition, U.S. Army“. Ačkoliv operace připomínala spíš slavné doby Divokého západu, jednalo se o první moderní vojenskou akci v historii US Army, ve které po boku pěchoty a kavalérie byly nasazeny automobily a letadla a používala se bezdrátová radiotelegrafie.

Jednotka pod velením generála Johna J. Pershinga byla složena že čtyř pluků kavalérie,  7th Cavalry,  10th Cavalry,  11th Cavalry,  13th Cavalry (7th Cavalry Regiment je jednotka, která neslavně dopadla v bitvě u Little Big Hornu) a dvou pluků pěchoty. Letecký průzkum zajišťovala  1st Aero Squadron, vybavená devíti letouny Curtiss JN3. Za zmínku stojí také použitá výzbroj, kromě kulometů M1909 také pušky M1903  Springfield a pistole Colt M1911, které se později široce používaly v obou světových válkách. Členem Pershingova štábu byl také podporučík George S. Patton, budoucí průkopník tankových vojsk a čtyřhvězdičkový generál US Army.

Pěkný odkaz zde: https://en.wikipedia.org/wiki/Pancho_Villa_Expedition 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nezařazené
Army muzeum Zdice

Pakt mezi Polskem a Německem

Józef Lipski (1894-1958), polský velvyslanec v Berlíně Německo-polský pakt o neútočení Německo-polský pakt o neútočení, plným názvem Prohlášení mezi Německem

dozvědět se více »